Blog

1. Wypadek  autosamochodowy

Jak zachować na miejscu autowypadku w Niemczech?

Kierowca, któremu w Niemczech przydarzył się wypadek samochodowy powinien przede wszystkim zabezpieczyć miejsce autowypadku , a zaraz potem udzielić ewentualnej pierwszej pomocy osobom biorącym udział w wypadku w Niemczech. Następnie powinno sie sporządzic protokol/notatke z autosamochodowego wypadku (Niemcy). Jeżeli istnieje możliwość najlepiej jest (jak w Polsce tak i w Niemczech) wypełnić sprawozdanie z wypadku samochodowego w uzgodnieniu z pozostałymi uczestnikami autowypadku. Należy wówczas podać wszystkie dane dotyczące samego wypadku drogowego, dane pojazdu oraz osób, jednak nie powinno się przy tym uznawać winy lub jakiegokolwiek długu, który rzekomo wynikał z okoliczności dojścia do wypadku samochodowego w Niemczech. Ważne jest jednak to, ze niezwłocznie zadzwonić na policje i wezwac ja na miejsce zdarzenia.

Autowypadek na terenie Niemiec –  jak postępować?

Jeżeli wypadek samochodowy miał miejsce na terenie Niemiec, to niezależnie od tego, kto był sprawca autowypadku należy pamiętać o podstawowych zasadach działania po wypadku w Niemczech. Przede wszystkim kierowca po autosamochodowym wypadku powinien zabezpieczyć miejsce zdarzenia w Niemczech i udzielić pierwszej pomocy osobom biorącym udział w autowypadku. Następnie wazne jest – jeśli to możliwe – samodzielne zabezpieczenie dowodów wypadku samochodowego w ruchu drogowym na terenie Niemiec. Dobrze jest zanotować miejsce zamieszkania świadków i sfotografować miejsce autowypadku oraz szkody, jakich doznał pojazd.

Wszystkie zebrane dane i dowody mogą być w Niemczech przydatne przy badaniu okoliczności dojscia do wypadku samochodowego – często ułatwia to później ekspertom rekonstrukcję i ocene tego, jak przebiegal wypadek autosamochodowy (Niemcy) i pomaga ustalic sprawce zdarzenia. Ważna kwestia jest jednak przede wszystkim to, by niezwłocznie zadzwonić na policje i zglosic wypadek samochodowy w Niemczech. Szczególnie jeżeli są ranni, duże szkody rzeczowe lub jeżeli np. sprawca autowypadku oddalił się w sposób niedozwolony z miejsca zdarzenia albo gdy strona przeciwna z zagraniczną tablicą rejestracyjną nie posiada dowodu ubezpieczenia.

Wypadek samochodem, autowypadek drogowy Niemcy – Wypadki autosamochodowe  za niemiecka granica

 
 

2. Rzeczoznawca samochodowy Bolesławiec

Odszkodowania po wypadku

Ubezpieczenie samochodu to absolutna konieczność, jeśli chodzi o właścicieli pojazdów. Tylko w taki sposób mogą sobie oni zagwarantować wypłatę odszkodowania w przypadku ewentualnych strat. Nigdy nie wiadomo, kiedy auto może na przykład ulec uszkodzeniu na skutek stłuczki czy poważniejszej kolizji. Dlatego też rzeczoznawcy samochodowi Bolesławiec z całą stanowczością starają się namawiać obywateli do bardziej odpowiedzialnego postępowania w tym zakresie. Wspomniane ubezpieczenie powinno okazać się wystarczające, choć najpierw trzeba dokładnie i krok po kroku zbadać przyczyny i konsekwencje wypadku.

Dużą rolę odgrywać będzie także stan auta po wypadku i jak łatwo się domyślić rzeczoznawca samochodowy Bolesławiec na pewno to uwzględni w swoich rozważaniach. Wskutek tego właściciel pojazdu nie będzie w żaden sposób pokrzywdzony i o to w tym wszystkim tak naprawdę szkodzi. Oczywiście chodzi tu o starty materialne, ponieważ trudno przewidzieć inne skutki wypadku nim faktycznie do niego dojdzie w istocie. Krótko mówiąc rzeczoznawca samochodowy Bolesławiec dokonuje oceny wszelkich elementów i dopiero po pewnym czasie przychodzi właściwy moment do zwrócenia się w stronę towarzystwa ubezpieczeniowego. w każdym razie taki krok jest niezbędny, by w efekcie rzeczoznawca samochodowy Bolesławiec mógł z powodzeniem walczyć o odszkodowanie dla swojego klienta.

Tok postępowania w takich sprawach jest dość podobny i warto dążyć do tego, by wszystkie kwestie nie podlegały dyskusji i dowolnej interpretacji. Znacząco może pomóc to w skracaniu postępowania, co da pozytywne wyniki w przypadku działalności rzeczoznawcy samochodowego z Bolesławca. Zazwyczaj są to niezwykle solidni specjaliści, którzy nie boją się żadnego wyzwania. Walka o odszkodowanie to dla nich codzienne życie i tak naprawdę rzeczoznawcy samochodowi Bolesławiec zajmują się większością takich spraw. Dlatego też bez wahania można się tam zgłosić i spokojnie oczekiwać na szczęśliwy koniec. Rzeczoznawca samochodowy Bolesławiec wielokrotnie potwierdził już swoje kompetencje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


5 − = dwa